2015.11.14.
Szájsebészet
Ön sem szeretne a “szájsebészeti rémtörténetek” szereplőjévé válni? Akkor jó helyen jár, ugyanis Rendelőnkben különös gondot fordítunk a kíméletes, fájdalommentes ugyanakkor hatékony beavatkozásokra. Ha az Ön számára is fontos, hogy a helyzethez képest a lehető legjobban érezze magát, akkor látogasson el…
Ön sem szeretne a “szájsebészeti rémtörténetek” szereplőjévé válni? Akkor jó helyen jár, ugyanis Rendelőnkben különös gondot fordítunk a kíméletes, fájdalommentes ugyanakkor hatékony beavatkozásokra. Ha az Ön számára is fontos, hogy a helyzethez képest a lehető legjobban érezze magát, akkor látogasson el kedves, nyugodt Rendelőnkbe.
A szájsebészet olyan sebészi beavatkozásokat takar, melyek fogászattal, fogszabályozással, a szájüregben lévő problémákkal kapcsolatosak, illetve ahhoz kapcsolódóak.
Szájsebészet területéhez tartozó beavatkozás például a komplikált foghúzás, bölcsességfog eltávolítás, foggyökér eltávolítás, ciszta eltávolítása, gyökércsúcs csonkolás, arcüreg zárás. Természetesen szerves részét képezik a különböző csontpótló műtétek, arcüreg emelés, implantátumok beültetése, valamint minden szájüregi rendellenesség korrekciója, melyhez sebészi beavatkozás szükséges.
ÁTTÖRÉSBEN VISSZAMARADT BÖLCSESSÉGFOGAK ELTÁVOLÍTÁSA
Leggyakrabban a bölcsességfogak azok, melyek helyzetéből, növekedési irányából vagy csupán az állcsontban rendelkezésre álló hely szűke miatt nem képesek a teljes előtörésre. A részlegesen előbújt bölcsességfogak nehéz tisztítása nagyon gyorsan a fog elszuvasodásához, a környező íny gyulladásához vezet. Mitöbb, az előtte álló fog is fokozott veszélynek van kitéve az állandó kórokozókkal teli környezet miatt. A bölcsességfogak eltávolítása sokszor fogszabályozáshoz kapcsoltan is előtérbe kerül, ugyanis sok esetben az igen gondos munka eredményét könnyedén torzíthatja el újra. Bölcsességfog műtéti eltávolítása (műtéti díj, kontroll, varratszedés): 25.000Ft Ha a bölcsességfog műtéti eltávolításával kapcsolatban további kérdése merülne fel keresse fel szájsebészünket!
SEBÉSZI FOGELTÁVOLÍTÁS
A fogeltávolítás nem minden esetben olyan egyszerű, hogy azt egy fogóval ki lehessen húzni, olykor szájsebészeti beavatkozásra van szükség, elsősorban akkor, amikor a fogat az íny vagy a csont takarja. A legtöbb esetben már régóta bent maradt, betört foggyökerek kerülnek ily módon eltávolításra.
Fogak sebészi eltávolítása (műtéti díj, kontroll, varratszedés): 15.000 – 20.000Ft
Ha a fogak sebészi eltávolításával kapcsolatban további kérdése merülne fel keresse fel szájsebészünket!
BETÖRT GYÖKEREK ELTÁVOLÍTÁSA
Miért fontos a csontban maradt foggyökér eltávolítása?
Foghúzások során előfordul, hogy a fog gyökere a csontban marad. Ezek a gyökerek potenciális gócforrások, bármikor gyulladáskiindulási gócai lehetnek. Eltávolításuk a későbbi fogpótlás érdekében is fontos. A betört gyökerek eltávolításának menete a gyökér elhelyezkedésének befolyásolja. A helyi érzéstelenítés után következik a bemetszés, speciális fogóval és emelővel távolítják el a betört gyökeret. A betört gyökér kivétele után a sebet óvatosan kikaparják, az esetleges sebben maradt gyökérmaradványok eltávolítsa érdekében. A sebnek tökéletesen tisztának kell lennie a későbbi gyulladást elkerülve. Tamponnal vagy varrattal zárjuk le az üreget.
A beavatkozás árai a hagyományos fogeltávolítás vagy a sebészi feltárás áraival megegyezők a beavatkozástól függően. Betört gyökerek “hagyományos” eltávolítása: 8.000-12.000 Ft
Betört gyökerek műtéti eltávolítása: 15.000-20.000 Ft
Ha a betört gyökerek eltávolításával kapcsolatban további kérdése merülne fel keresse fel szájsebészünket!
SZÁJÜREGI CISZTA ELTÁVOLÍTÁS
A fogászati ciszta eltávolítása is igen gyakori feladat a szájsebészet területén. A ciszta egy olyan elváltozás, mely leginkább a daganathoz hasonlít, belseje folyadékkal vagy gázzal telített, és bár nem tartozik a daganatok közé, szájsebészet útján azt el kell távolítani, mert további rendellenességek okozója lehet. A ciszta megléte nem jár fájdalommal, ezért általában egy más okból végzett röntgenfelvétel révén kerül felfedezésre, de a fájdalommentesség nem jelenti azt, hogy nem okoz problémát a szájüregben. Amennyiben a fogászati ciszta nem kerül eltávolításra szájsebészet révén, akkor az csontpusztulást okozhat, valamint a helyhiány miatt a fogak elmozdulhatnak, el is halhatnak a közelében, ezért is javasolt a műtét minél előbb történő végrehajtása.
Fogeredetű ciszta eltávolítása (műtéti díj, kontroll, varratszedés): 25.000Ft Ha ciszta eltávolításával kapcsolatban további kérdése merülne fel keresse fel szájsebészünket!
KORONAHOSSZABBÍTÓ MŰTÉT
A menthetetlennek ítélt fogak néhány esetben ezzel a sebészi beavatkozással még megmenthetők. Ennek lehetősége mindig egyéni elbírálást igényel. Ilyenkor helyi érzéstelenítésben, egy rövid műtét keretében feltárásra kerülnek a „kényes” fogterületek és lehetőség szerint némi fog körüli csontrész eltávolításával még lehetőséget teremthetünk egy betét, korona esetleg híd elkészítéséhez.
Koronahosszabbító műtét (műtéti díj, kontroll, varratszedés): 25.000Ft Ha a koronahosszabbító műtéttel kapcsolatban további kérdése merülne fel keresse fel szájsebészünket!
CSONTPÓTLÁS
A csontpótlás a szájsebészet területéhez tartozik, minden olyan esetben szükség van a beavatkozásra, amikor egy implantátum beültetése lehetetlen, mert a csont egy része felszívódott. Ez a helyzet általában abból adódik, hogy a páciens túl hosszú ideig halasztgatta a fogbeültetés kérdését, és a közben eltelt idő alatt a csontállomány elvékonyodott. A szájsebészet fejlődése révén ma már ebben az esetben is van mit tenni, ilyen esetben csontpótlás szükséges. A csontpótló anyagok több alternatívát kínálnak, van lehetőség szintetikus csontpótló anyag felhasználására, állati eredetű csont alkalmazására, valamint a páciens saját csontjából történő pótlásra. A leginkább megfelelő csontpótló anyagot azáltal határozza meg a szakorvos, hogy a csonthiány milyen mértékű, azután végre lehet hajtani ezt a szájsebészet beavatkozást.Kisebb csonthiányoknál állati eredetű csontpótló anyagot alkalmazunk. Ilyen csontpótlóval végezzük pl. az arcüregemelés műtétjét is.
Nagyobb csonthiányok esetében már a páciens saját csontjára is szükség van a hosszabb eredményesség elérése érdekében. A választandó csontpótlás menetéről 3D CT felvétel alapján történő tervezés után a szájsebész nyújt felvilágosítást a konzultáció alkalmával. Csontpótlással a sokszor reménytelennek tűnő esetek is megoldhatók, így elkerülhetővé válik a kivehető fogpótlás viselése, és fix megoldást tudunk készíteni.
Csontpótló műtét implantációt megelőzően vagy azzal egy időben (műtéti díj, kontroll, varratszedés): 45.000 Ft-tól
Ha csontpótló műtétekkel kapcsolatban további kérdése merülne fel keresse fel szájsebészünket!
ARCÜREG EMELÉS
Az arcüreg emelés is egy olyan szájsebészeti beavatkozás, mely a csontpótló műtétek közé tartozik, ebben az esetben a felső állcsont kerül pótlásra. A csontpótló műtétek nem veszélyesek vagy megterhelőek, ám a pótolt csont mennyiségétől függően a gyógyulási idő lehet rövidebb vagy hosszabb, és ez határozza meg, hogy utána mikor kerülhet sor a következő szájsebészet beavatkozásra, az implantátum beültetésére. Általában elmondható, hogy 6 hónap elegendő gyógyulási idő még a legnagyobb csontpóló műtéteket követően is.
Ennek a műtétnek két módozata van. A nyitott módszer előrehaladott csontveszteség esetén nyújt megoldást, amikor egy kis csontablakon keresztül történik direkt módon az arcüreg alapjának leválasztása és a csontpótló anyag behelyezése.
Kisebb mértékű csonthiány esetén a zárt módszer is alkalmazható, amikor az implantátum behelyezésével egy időben, a furaton keresztül, plusz csontablak képzése nélkül történik az arcüreg nyálkahártyájának elemelése. Ez kisebb megterheléssel jár a páciensek számára. Bármilyen további kérdése van szájsebészeti kezelésekkel kapcsolatban, szájsebészünk készséggel áll rendelkezésére.
Arcüreg emelés – zárt: 45.000 Ft Arcüreg emelés – nyitott: 150.000 Ft
Ha az arcüregemelés műtétekkel kapcsolatban további kérdése merülne fel keresse fel szájsebészünket!